HP uvádí nejucelenější softwarově definovanou síťovou infrastrukturu pro cloud

HPSpolečnost HP představila dosud nejucelenější síťovou infrastrukturu datových center, založenou na architektuře HP FlexNetwork. Řešení HP nabízí zákazníkům maximální flexibilitu provozu díky dvakrát vyšším možnostem škálování a o 75 % nižší složitosti v porovnání se současnými síťovými infrastrukturami. Zároveň zkracuje dobu potřebnou k zavádění síťové infrastruktury z měsíců na pouhé minuty.

 

Stávající síťové architektury se kvůli přesunům podniků do cloudových prostředí hroutí pod tlakem požadavků na zajišťování bezprostředního přístupu k aplikacím a službám, které musí poskytovat a udržet uživatelskou zkušenost na maximální úrovni kvality. Organizace se také potýkají se složitostí současných architektur síťových infrastruktur pro datová centra, které vyžadují manuální konfiguraci jednotlivých zařízení a omezují výkon aplikací náročných na datovou propustnost.

HP na tyto výzvy reaguje uvedením řady přepínačů pro softwarově definované sítě (software-defined network, SDN) v datových centrech. Nabízejí pokročilé možnosti automatizace a špičkovou škálovatelnost pro aplikace náročné na datovou propustnost, jako je například Hadoop.Mezi novinky patří např. nový model HP FlexFabric 12900, první centrální přepínač s podporou standardu OpenFlow umožňující škálování, který vyhovuje požadavkům rostoucího množství virtualizovaných úloh.

„Během uplynulých dvaceti let pokulhávala síťová infrastruktura datových center v podpoře nových potřeb podniků v oblasti cloudu, virtualizace a zpracovávání velkých objemů dat,“ řekl Tomáš Kubica, technologický ředitel HP Networking v České republice. „Pouze HP je nyní v pozici, která mu umožňuje využívat softwarově definovanou síťovou infrastrukturu pro datová centra skutečně ‛naplno’. Tyto inovace umožní našim zákazníkům vytvořit základ sítě zcela nové generace, pro které nebude problém naplnit budoucí síťové potřeby.“

Zjednodušená struktura sítí i provoz

Nová síťová řešení HP Networking nabízejí zákazníkům zjednodušení struktury sítě a jejího provozu, což jim umožňuje:

 • Zvýšit produktivitu celého IT díky sjednocení virtuální a fyzické infrastruktury prostřednictvím softwaru HP FlexFabric Virtual Switch 5900v, který v kombinaci s přepínačem HP FlexFabric 5900 přináší podporu pokročilých síťových funkcí, jako je řízení bezpečnostních politik či kvality služeb, do prostředí VMware. Integrovaná technologie virtualizace portů VEPA (Virtual Ethernet Port Aggregator) jasně vymezuje hranici mezi administrací serverů a sítí, a výrazně tak zjednodušuje provoz.
 • Snížit nároky datových center na prostor díky virtuálnímu routeru HP VSR (Virtualized Services Router), který umožňuje provoz služeb na virtuálních strojích (virtual machine, VM). Z datových center lze díky tomu odebrat zbytečný hardware a využívat první softwarové virtualizace síťových funkcí (Network Function Virtualization, NFV) na trhu optimalizované pro prostředí telekomunikačních operátorů.
„Současná datová centra jsou poměrně statická, omezující z hlediska možností škálování, příliš složitá a u cloudových či virtualizovaných aplikací vyžadují manuální správu,“ řekl Rohit Mehra, viceprezident divize Network Infrastructure ve společnosti IDC. „Portfolio hardwarových a virtuálních přepínačů společnosti HP i její infrastruktura pro softwarově definované sítě ukazuje, že je HP připraveno se s těmito výzvami úspěšně vypořádat a zajistit zákazníkům jednoduchost, škálovatelnost a automatizaci, jež jim umožní provoz nových inovativních služeb a aplikací pro datová centra.“
 

Škálování infrastruktury datových center pro zvýšení výkonu aplikací

Řešení HP FlexFabric přináší zlepšení zkušenosti koncových uživatelů s aplikacemi a umožňují organizacím dosáhnout:

 • Lepší podpory pro komplexní, datově velmi náročné aplikace díky přepínačům řady HP FlexFabric 12900, které si poradí i s nárazovými požadavky na maximální propustnost díky podpoře síťového standardu TRILL (Transparent Interconnection of Lots of Links). Přepínače řady HP FlexFabric 12900 dokážou v porovnání s předními konkurenty přesouvat sítí až třikrát větší objem dat na jeden 40gigabitový ethernetový (GbE) port.
 • Až o 50 % vyššího výkonu virtualizovaných aplikací díky agregačnímu přepínači HP FlexFabric 11908, prvnímu modelu na trhu s podporou standardu OpenFlow.(4) Tento přepínač zajišťuje blade serverům, jako jsou např. HP c-Class servery s moduly Virtual Connect FlexFabric, konektivitu 10/40 GbE a umožňuje tak jejich snadné a ekonomicky výhodné nasazení v datových centrech.
 • Zvýšení odolnosti infrastruktury a zjednodušení poskytování síťových služeb prostřednictvím routerů řady HP HSR 6800, které integrují funkcionalitu routeru, firewallu, přepínače a více než pětinásobek bezpečnostních funkcí jiných řešení do jednoho zařízení podporujícího tisíce uživatelů.

„V naší laboratoři InterOperability Lab pracujeme na zajištění interoperability a souladu s průmyslovými standardy u síťových produktů v nezávislém a neutrálním prostředí,“ řekla Christina Dube, senior manažerka oddělení Bridge Functions, InterOperability Lab na univerzitě v New Hampshire. „V naší multidodavatelské laboratoři jsme nedávno úspěšně otestovali interoperabilitu první platformy založené na standardu TRILL s přepínačem s operačním systémem Comware 7 dostupným v rámci portfolia HP FlexFabric.“

„Jedním z klíčových faktorů pro úspěch našeho podniku je zajišťování řešení pro rostoucí požadavky na škálování aplikací a služeb zákazníkům, kteří využívají naše datové centrum,“ řekl Masaki Hayashi, ředitel technologické divize v IDC Frontier, dceřiné společnosti Yahoo! Japan. „Zvážili jsme řadu technologických možností a pro pomoc s návrhem síťové infrastruktury datového centra založené na inovativním standardu TRILL jsme poté vybrali HP – umožní nám poskytovat velmi rozsáhlé, vysoce výkonné a různorodé služby veřejného cloudu napříč našimi datovými centry po celém Japonsku.“

Automatizace sítě prostřednictvím její správy a SDN

Unikátní řešení HP pro správu síťové infrastruktury v jednotném prostředí přináší automatizované a zrychlené poskytování aplikací i služeb pro tradiční i SDN síťová zařízení – v různých prostředích od datových center až po rozsáhlé a pobočkové sítě. Zákazníci mohou při jeho využívání:

 • Zjednodušit správu provozu SDN a tradičních síťových infrastruktur prostřednictvím HP IMC SDN Manager, prvního aplikačního softwaru na trhu pro ucelenou konfiguraci, monitoring a správu bezpečnostních politik v rozsáhlých a pobočkových sítích, stejně jako síťové infrastruktuře datových center.

Důraz na inovace a obchodní příležitosti

Služby divize HP Technology Services pomáhají zákazníkům s rozvojem a provozem komplexních sítí v datových centrech a umožňují jim tak přesunout IT zdroje do inovací a podpory dalšího obchodního růstu. HP představilo tyto novinky:

 • HP Connectivity Transformation Experience Workshop – pomáhá zákazníkům zdokonalit škálovatelnost a flexibilitu jejich síťové infrastruktury díky vytvoření individuální strategie pro transformaci sítě, která vytváří soulad obchodních a IT cílů.
 • Službu HP IPv6 Roadmap Service – poskytuje znalosti zkušených konzultantů a umožňuje vytvořit plán přechodu na protokol IPv6, který zohlední všech šest oblastí ovlivněných tímto přechodem: síť, zabezpečení, infrastrukturu, aplikace, správu a finance.
 • Službu HP Datacenter Care for Networking – nabízí jednotný kontaktní bod pro reaktivní podporu a proaktivní služby, umožňující zákazníkům rychleji řešit problémy se sítí, přizpůsobit síť aktuálním potřebám podniku a minimalizovat nutnost správy IT, díky čemuž se mohou organizace mnohem více soustředit na technologické inovace.

Ceny a dostupnost

 • Celosvětová dostupnost virtuálního přepínače HP FlexFabric Virtual Switch 5900v se očekává v říjnu 2013; ceny budou oznámeny při uvedení na trh.
 • Přepínač HP FlexFabric 5900 je již dostupný s cenou začínající na hranici 300 000 Kč (14 990 USD).
 • Celosvětová dostupnost virtuálního routeru HP Virtualized Services Router se očekává v druhé polovině letošního roku; ceny budou oznámeny při uvedení na trh.
 • Celosvětová dostupnost přepínače HP FlexFabric 12900 se očekává v říjnu 2013; ceny budou oznámeny při uvedení na trh.
 • Celosvětová dostupnost přepínače HP FlexFabric 11908 se očekává během června 2013, cena by měla začínat přibližně na 1 654 000 Kč (83 000 USD).
 • Router HP HSR 6800 je již celosvětově dostupný za cenu od 917 000 Kč (46 000 USD).
 • Nástroje HP IMC Virtual Application Network Resource Automation Manager a HP IMC SDN Manager by měly být dostupné v prosinci 2013; ceny budou oznámeny při uvedení na trh.

Další informace o produktech a řešeních divize HP Networking jsou dostupné na webu www.hp.com/go/networking.