GIGABYTE představil herní základní desky G1-Killer řady 8

Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd., přední výrobce základních desek a grafických karet, dnes představil základní desky G1-Killer s podporou nejnovějších procesorů Intel®Core™ 4. generace. Tyto desky na sobě mají vše, co potřebujete k sestavení nekompromisního vysoce výkonného herního počítače. Na deskách GIGABYTE G1.Sniper 5a GIGABYTE G1.Sniper M5 je poprvé nasazena řada zajímavých funkcí, kam patří technologie GIGABYTE Amp-Up Audio, pokročilé audio technologie pro náruživé hráče a audiofily. Jako první na světě se tyto desky mohou pochlubit speciální slotem OP-Amp pro operační zesilovač.

„Nové základní desky GIGABYTE G1-Killer demonstrují, jak se rozšiřují možnosti ovlivnit skladby prvků na desce až na úroveň křemíku,“ uvedl Henry Kao, viceprezident GIGABYTE Motherboard Business Unit. „Je to poprvé, co se uživatelé mohou těšit z vynikající kvality zvuku, kterou zajišťuje kvalitní operační zesilovač OP Amp. Mohou také experimentovat s různými operačními zesilovači, aby zjistili, který vyhovuje jejich osobním zvukovým preferencím.“

Technologie GIGABYTE Amp-Up Audio

GIGABYTE Amp-Up Audio je řada špičkových funkcí a technologií, které odlišují základní desky GIGABYTE G1-Killer od ostatních. Součástí Amp-Up Audio je samostatný špičkový audio procesor od společnosti Creative, komplexní audio software, operační zesilovač OP Amp, ochrana proti šumu, zesilovač pro sluchátka zapojená do předního panelu a pozlacené komponenty.Technologie      GIGABYTE Amp-Up Audio

Exkluzivní      vyměnitelný OP AmpExkluzivní vyměnitelný OP Amp

Základní desky GIGABYTE G1-Killer přichází jako první na světě se socketem OP-Amp, který umožňuje nadšencům vyměnit na desce operační zesilovač (OP Amp) za jiný, který lze dokoupit. Díky tomu si mohou jemně vyladit zvuk podle vlastních potřeb.

Exkluzivní vyměnitelný OP AmpSoučástí příslušenství základních desek GIGABYTE G1-Killer je sada, která obsahuje dvojici speciálních operačních zesilovačů a kleště pro jejich snadnou výměnu. Další zesilovače lze zakoupit samostatně a dále tak rozšířit zvukové možnosti.

Creative Sound Core3D™Creative Sound Core3D™

Základní desky GIGABYTE G1-Killer série 8 jsou vybaveny samostatným zvukovým procesorem Sound Core3D™ od společnosti Creative. Jde o vícejádrový zvukový a hlasový procesor, který se může pochlubit výkonným hardwarovým zpracováním zvuku a špičkovými zvukovými technologiemi, mezi které patří nejnovější programový balíček SoundBlaster.

SoundBlaster s funkcí SBX ProStudio™

Zvukový procesor Creative Sound Core3D™ využívá programového balíčku SoundBlaster. Jde o výkonnou platformu s nejmodernějšími zvukovými technologiemi, mezi které patří SBX Pro Studio™, Scout Mode™, EAX®ADVANCED HD 5.0, Creative ALchemy, VoiceFX a funkce SBX Surround pro zpracování prostorového zvuku.

Kondenzátory Nichicon Pro AudioKondenzátory Nichicon Pro Audio

Základní desky GIGABYTE G1-Killer série 8 používají každý zvukový kanál nejkvalitnější bipolární kondenzátory Nichicon řady MUSE ES a MW. Tyto profesionální audio kondenzátory poskytují nejkvalitnější rozlišení zvuku a rozšíření pro vytvoření nejrealističtějších zvukových efektů pro profesionální hráče.

Sluchátkový zesilovač pro lepší požitek z herSluchátkový zesilovač pro lepší požitek z her

Základní desky GIGABYTE 8 jsou vybaveny výkonným sluchátkovým zesilovačem, který je schopen ustát i impedanci 600 Ω. Díky tomu si hráči při použití kvalitních profesionálních sluchátek vychutnají plnější zvuk s vyšším dynamickým rozsahem, ostřejšími detaily a menším zkreslením. Zvukový výstup se může pochlubit také širokým frekvenčním pásmem, nízkou hladinou šumu, vysokou rychlostí přeběhu a nízkým zkreslením. Díky tomu jsou desky GIGABYTE 8 ideální volbou nejen pro herní nadšence, ale také pro využití v oblasti profesionálního audia.

Pozlacené zvukové konektory

Základní desky GIGABYTE G1-Killer jsou osazeny kvalitním pozlacenými audio, HDMI a DisplayPort konektory pro spolehlivější připojení a dlouhotrvající odolnost. Zlato vyniká svou vodivostí signálu, přitom se ani při dlouhodobém používání nezakalí ani nezoxiduje. Zvukový procesor Creative Sound Core3D™ je také chráněn pozlaceným krytem, který eliminuje elektrostatické rušení.Pozlacené zvukové konektory

Ochrana proti šumuOchrana proti šumu

Zvukový procesor Creative Sound Core3D™ a zesilovače na desce jsou na základních deskách GIGABYTE G1-Killer chráněny proti elektrostatickému rušení (ESD) protišumovým oddělením přímo na PCB. Tím je v podstatě fyzické oddělení citlivých analogových zvukových obvodů na desce od případného ESD rušení. Pomocí svitu LED je pak vyznačeno, kudy je toto oddělení vedeno.

Extrémní      Multi-GPU konfiguraceExtrémní Multi-GPU konfigurace

Díky podpoře nejnovější sběrnice PCIe 3.0 je základní deska GIGABYTE G1.Sniper 5 schopna pojmout až 4 grafické karty. S nimi je možné dosáhnout ve hrách nejvyššího počtu snímků za sekundu i při těch největších rozlišeních obrazovky. Základní deska GIGABYTE G1.Sniper 5 podporuje jak režim 4-Way Crossfire™ X, tak 4-Way SLI™. To umožní hráčům vidět zřetelnější obraz, lépe mířit a přinese realističtější prožitek z uchvacující 3D hry.

Duální LAN síť GIGABYTEDuální LAN síť GIGABYTE

Základní deska G1.Sniper 5 se může pochlubit funkcí duální sítě se dvěma špičkovými ethernetovými LAN od společností Qualcomm a Intel®, které jsou dostupné na zadním panelu. Díky duální síti mají hráči více možností kontroly například při soutěžích v hraní her. Síťová karta Qualcomm Atheros Killer™ E2200 se může pochlubit technologií Advanced Stream Detect, která identifikuje a upřednostňuje veškerý síťový provoz, zatímco správce Killer™ Network Manager umožňuje uživatelské nastavení priority pro všechny síťové aplikace. Gigabitová síťová karta Intel®také podporuje spolupráci sítí pro extrémně vysokou, agregovanou propustnost sítě.

Chlazení      dvěma tichými ventilátory nebo vodouChlazení dvěma tichými ventilátory nebo vodou

Základní deska GIGABYTE G1.Sniper 5 se může pochlubit pokročilým návrhem chladiče pro oblast PWM, který dává uživatelům možnost volby mezi pasivním, aktivním nebo vodním chlazením. Duté tělo žebrovaného chladiče osazeného tichým ventilátorem zajišťuje vynikající odvod tepla při extrémních výkonech a hraní her na přetaktovaných sestavách.

Připraveno pro vodní chlazení

Trubkové průchodky na obou koncích chladiče umožňují snadné použití jakéhokoliv vodou chlazeného systému. Tyto technologie pomáhají v boji proti vysokým teplotám tím, že účinně odvedou teplo z kritických oblastí základní desky, jako je zóna s napájecími obvody procesoru. Díky tomu zůstávají tyto oblasti studené, i když je zahřívá náročná hra.

Pokročilé řízení ventilátorů GIGABYTE

Základní desky GIGABYTE G1.Sniper 5 mají až 9 strategicky umístěných konektorů pro systémové ventilátory. Patří mezi ně i konektor CPU OPT, který může být použit pro čerpadlo vodního chlazení a nastaven na plný výkon. Inovovaná aplikace GIGABYTE EasyTune také nabízí přehledný systém řízení otáček ventilátorů s individuálními nastaveními proudění vzduchu. Plynulou regulaci umožňuje digitální regulátor.

Exkluzivní technologie u série základních desek GIGABYTE 8

Technologie GIGABYTE Ultra Durable™ 5 PlusTechnologie GIGABYTE Ultra Durable™ 5 Plus

Nová technologie GIGABYTE Ultra Durable™ 5 Plus má u desek série GIGABYTE 8 premiéru. Přináší řadu nových funkcí a je zárukou pečlivě vybraných komponent, které zajišťují rekordní výkon, bezproblémové chlazení, efektivní provoz a dlouhou životnost desky.

 

Digitální
napájení procesoru pouze s čipy od IR
®

Základní desky s technologií GIGABYTE Ultra Durable™ 5 Plus používají špičkové PWM regulátory a čipy PowIRstage™ od společnosti International Recifier®. Tyto 100% digitální komponenty poskytnou pro napájení 4. generace procesorů Intel®neuvěřitelně přesné napětí. PWM regulátory a čipy PowIRstage™ od IR®byly už od základu navrženy tak, aby se navzájem doplňovaly. Jsou optimalizovány pro studený a účinný provoz, který dává uživatelům možnost získat z jejich počítačové sestavy absolutní maximum.

Černé      trvanlivé kondenzátory s pevným dielektrikemČerné trvanlivé kondenzátory s pevným dielektrikem

Základní desky GIGABYTE 8 se mohou pochlubit těmi nejkvalitnějšími kondenzátory s pevným dielektrikem, které jsou určeny k tomu, aby pracovaly s maximální efektivitou mnohem delší dobu. A to dokonce i v extrémně výkonných konfiguracích. Uživatelé, kteří chtějí ze svého systému získat maximum, a přitom vyžadují naprostou spolehlivost a stabilitu, mohou být s těmito kondenzátory zcela klidní. Díky velmi nízkému ESR nezáleží na tom, jak vysoké je zatížení procesoru. Tyto exkluzivní kondenzátory jsou v sytě černé barvě, a to výhradně jen na základních deskách řady GIGABYTE 8.

Silná ochrana proti elektrostatickému výboji pro USB a LAN

Základní desky GIGABYTE 8 zvyšují ochranu systému vůči elektrostatickému výboji (ESD) přes porty USB i LAN. Oba jsou běžnými zdroji ESD poruch. Každý port je vybaven speciálním ochranným filtrem, který odolá silným elektrostatickým výbojům a zajišťuje ochranu vašeho počítače i proti běžnému elektrickému přepětí v síti, a dokonce i proti přímému úderu blesku.

CPU socket s 15µm vrstvou      zlataCPU socket s 15µm vrstvou zlata

Základní desky GIGABYTE OC série 8 jsou osazeny procesorovým socketem s 15 µm silnou vrstvou zlata. Díky tomu se mohou uživatelé těšit na absolutní spolehlivost a dlouhou životnost procesorového socketu. Nemusí se bát zkorodovaných pinů a špatných kontaktů.

Nové rozhraní GIGABYTE UEFI DualBIOS™ s režimem „Dashboard“

Převezměte kontrolu nad tím, jak vypadá a funguje váš BIOS s novým rozhraním GIGABYTE UEFI DualBIOS™. Jde o plně přizpůsobitelné uživatelské rozhraní, které umožňuje měnit parametry pro přetaktování a nastavit výkon v reálném čase. Nový exkluzivní režim „Dashboard“ přináší kompletní přístup ke všem údajům týkajících se základní desky – taktům procesoru, grafiky i pamětí nebo ke všem teplotám a hodnotám napětí. Navíc jej mohou uživatelé snadno ovládat pomocí myši a klávesových zkratek.
Nové rozhraní GIGABYTE UEFI DualBIOS™ je také k dispozici se zeleným herním barevným schématem od GIGABYTE. I při nastavování BIOSu se tak budou uživatelé cítit, jako by byli ve hře. Mohou si také u tohoto jedinečného personalizovaného rozhraní BIOSu zvolit vlastní obrázek na pozadí.Nové rozhraní GIGABYTE UEFI DualBIOS™ s režimem      „Dashboard“

Nové Centrum aplikací      GIGABYTENové Centrum aplikací GIGABYTE

Centrum aplikací GIGABYTE usnadňuje přístup k velkému množství aplikací od společnosti GIGABYTE. Tyto aplikace vám pomohou získat z vaší základní desky GIGABYTE maximum. Pomocí jednoduchého jednotného uživatelského rozhraní přináší Centrum aplikací GIGABYTE možnost spuštění jakékoliv aplikace GIGABYTE nainstalované ve vašem systému. Centrum aplikací GIGABYTE navíc lze přizpůsobit pomocí tří atraktivních barevných schémat.

 

Centrum aplikací GIGABYTE obsahuje:

 • EasyTune
 • @BIOS
 • EZ Setup
 • Live Updates
 • USB Blocker
 • On/Off Charge 2
 • Smart Recovery
 • Smart TimeLock

Vylepšený nástroj GIGABYTE EasyTune

Přepracovaný a aktualizovaný nástroj GIGABYTE EasyTune nabízí jednoduché a snadno ovladatelné rozhraní, které umožňuje uživatelům vyladit nastavení systému, změnit takty a napětí procesoru i pamětí, a to přímo v prostředí Windows. Program poskytne i komplexní systémové informace bez nutnosti instalace dalšího softwaru.Vylepšený      nástroj GIGABYTE EasyTune

GIGABYTE On/Off Charge™ 2GIGABYTE On/Off Charge™ 2

U základních desek GIGABYTE 8 byla zrevidována a aktualizována funkce GIGABYTE On/Off Charge. Ta nyní nabízí vylepšenou a ucelenou podporou nabíjení širokého spektra zařízení, kam patří tablety a chytré telefony systémem Android i iOS. Uživatelé se mohou těšit z rychlého nabíjení mobilních zařízení přes USB porty i v případě, že je počítač vypnutý.

GIGABYTE 8 Series G1-Killer Models
GIGABYTE 8      Series G1-Killer Models*

 

Více se o základních deskách GIGABYTE G1-Killer řady 8 dozvíte na: http://www.gigabyte.com/MicroSite/335/gaming.html