Xperia Z Tablet – nejlehčí a nejtenčí tablet od Sony v prodeji

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/04/Sony_Xperia-Tablet-Z1.jpgDlouho očekávaný Sony Xperia Z Tablet je nyní dostupný i pro české zákazníky. Zdobí ho 10,1 palcový displej, tloušťka pouhých 6,9 mm a hmotnost 495 g! I přes tyto parametry nabízí neuvěřitelný výkon. Čtyřjádrový procesor SnapdragonTM S4 Pro bez problémů zvládne i tu nejnáročnější hru nebo aplikaci. Xperia Z Tablet si navíc můžete bez obav vzít i do vany.

Sony Xperia Z Tablet disponuje tím nejlepším z technologií Sony v jediném zařízení. Vývoj a technologie ze segmentu televizorů, fotoaparátů, nebo kamer – to vše nabízí 10,1 palcový tablet s tloušťkou jen 6,9 milimetrů a hmotností méně než půl kilogramu.

O rychlou a bezproblémovou práci s tabletem se postará výkonný čtyřjádrový SnapdragonTM S4 Pro od společnosti Qualcomm a operační systém Android 4.1.3 Jelly Bean. Tablet má také nejvyšší úroveň ochrany proti vniknutí vody (IP55 a IP57),* takže je imunní vůči náhodnému polití nebo postříkání. Zrovna tak jako jeho telefonní sourozenec Xperia Z je vyrobený z vysoce kvalitních materiálů a v provedení OmniBalance.

Konektivita na jeden dotyk
Xperia Z Tablet v sobě pojí technologie Sony umožňující vzájemnou konektivitu různých zařízení a poskytuje tak více možností připojení něž jakékoliv jiné zařízení kategorie tabletů. S funkcí NFC One-Touch můžete přenášet obsah z tabletu do televizoru, reproduktorů, nebo z telefonu do tabletu. A to vše jednoduchým vzájemným dotykem. Pro produkty Sony uvedené na trh v tomto roce je funkce One-Touch klíčová, protože nikdo jiný v současnosti nemá v nabídce srovnatelný počet produktů vybavených technologií NFC. Pomocí univerzální funkce  infračerveného dálkového ovladače můžete ovládat nejen zařízení z dílny Sony, ale i od jiných výrobců.

To nejlepší od Sony
Xperia Z Tablet obsahuje jen ty nejlepší technologie od Sony. HD WUXGA Display s 10,1palcovou úhlopříčkou využívá technologii Mobile BRAVIA Engine 2, která poskytne dokonalé barvy a přináší tak zážitek srovnatelný se sledováním televize. Tablet disponuje zadním fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a technologií „Exmor R for mobile“, i předním HD fotoaparátem s rozlišením 2 megapixelů. Díky nim nafotíte kvalitní snímky za jakýchkoliv podmínek. Ohromující audio výkon zaručuje technologie pro reprodukci zvuku S-Force Front Surround 3D umocněná režimem reprodukce Clear Audio+. Dva vestavěné reproduktory obsahují čtyři „reproduktorové komory“ v levém a pravém rohu. Zaručují tak vynikající zvuk bez ohledu na to, v jaké poloze tablet držíte. Pohotovostní výdrž tabletu pomáhá výrazně prodloužit režim Battery STAMINA.

https://www.email.cz/download/i/NF0l5cGeSlAU23EHwGvSixzLugebTKo26P4gqTJxN0j7ElALi2CyTuZVKF_y4TTrz21Adzk/Xperia_Tablet_Z_Water_PIU.jpg

Multimediální aplikace Sony
Charakteristické multimediální aplikace společnosti Sony – WALKMAN, Movies a Album – umožňují uživatelům ovládat a sledovat multimediální obsah v neomezené míře bez ohledu na právě používané zařízení. Součást využívání těchto aplikací tvoří i ekosystém sítě Sony Entertainment Network, který prostřednictvím služby Music Unlimited zahrnuje přístup k 18ti miliónům skladeb i propojení se sociální sítí Facebook, zatímco služba Video Unlimited umožňuje přístup k více než 100 000 filmům a televizním seriálům.**

Sony Xperia Z Tablet je dostupný s pamětí 16 GB ve dvou různých variantách – s technologií LTE i WiFi. WiFi verze umožňuje rozšířit úložný prostor až o 64 GB díky slotu na microSD kartu. Spolu s tabletem se na pultech prodejen objeví i potřebné příslušenství - od stojanu, až po kožená pouzdra v černé, bílé nebo červené barvě.

Xperia Z Tablet je k dispozici s operačním systémem Android 4.1 (JellyBean), který je po vydaní poslední verze uživatelského rozhraní Android možné aktualizovat na verzi 4.2.

Ceny konkrétních modelů Xperia Tablet Z:
Verze s Wi-Fi: SGP311 (16GB) v černé barvě:                12 990 Kč
Verze s 4G/LTE: SGP321 (16GB) dostupný v černé/bílé barvě: 15 990 Kč

* V souladu s normami krytí IP55 a IP57, je telefon Xperia Z chráněn proti vnikání prachu a je odolný proti vodě. Za předpokladu, že jsou všechny porty a kryty telefonu pevně uzavřené, je telefon (i) chráněn proti vniknutí proudu vody ze zdroje s nízkým tlakem z libovolného směru v souladu s normou krytí IP 55; či je (ii) možné jej ponechat pod vodou do hloubky 1 metr po dobu až 30 minut v souladu s normou krytí IP 57.
**TV SideView – k dispozici ke stažení na stránkách Google Play – dostupnost služby se může v různých zemích lišit.