Zábava naplno: AOC uvádí 144Hz herní monitor

https://www.email.cz/download/i/PukLr8KCfNS7VD9kt0RkUSadNM3B4t-fPr94BS2mVF0N-8F0sb2RKeyjtiX4L8KxNbvOPSM/AOC_g2460Pqu_side_to_left_game_design.jpgSpolečnost AOC uvádí na trh nový herní monitor s označením g2460Pqu, který vyvinula společně s hráči. Novinka byla představena již na letošním veletrhu CeBIT 2013 a může se pochlubit 144Hz obnovovací frekvencí a krátkou dobou odezvy pouze 1 ms, díky čemuž nabízí perfektní herní zážitky v reálném čase.

 

Know-how od odborníků
Písmeno „g“ v názvu monitoru odkazuje na to, že tento model byl navržen speciálně pro hráče. Při jeho výrobě AOC přihlíželo k názorům a zkušenostem svých herních partnerů a expertů na profesionální hraní z Team Infused. Nejnovější člen produktové řady 60ID přichází s vyspělým TN panelem, který umožňuje extrémně krátkou dobu odezvy – pouhá 1 ms – pro bohaté detaily, jasné a ostré zobrazování bez nežádoucích efektů. 

Monitor obnovuje obraz až 144krát za sekundu, což je více než dvojnásobek proti standardní hodnotě 60 Hz. Vysoká obnovovací frekvence snižuje únavu očí, ale také poskytuje uživateli spoustu dalších výhod, například snížení vstupního zpoždění a zobrazení více snímků za sekundu. Tyto vlastnosti jsou užitečné zejména při hraní stříleček, kdy je třeba rozeznat sebemenší pohyb nepřítele co nejrychleji. Pro zvýšení výkonu monitoru u různých typů her jej AOC vybavila speciálně nastavitelným on-screen displejem.

Kompletní soubor konektorů
Nový Full HD monitor g2460Pqu je vybaven kompletním souborem konektorů (VGA, DVI, HDMI a DisplayPort). Pro ještě větší uživatelský komfort nabízí také možnost připojení externích zařízení přes integrovaný USB hub se 4 konektory (dva z nich jsou USB 3.0), včetně USB portu pro rychlé dobíjení mobilních zařízení. Dále je monitor vybaven výstupem pro sluchátka a zabudovanými reproduktory.

Perfektní ergonomie a pevnost
Nastavení monitoru je plně přizpůsobitelné potřebám jeho uživatele. Je vybaven výškově nastavitelným stojanem (130 mm), lze jej natočit i naklonit. Nechybí ani funkce pivot, díky níž lze během několika sekund otočit monitor o 90° z horizontální do vertikální polohy a naopak. Ergonomickou flexibilitu už jen doplňuje možnost zavěsit monitor na zeď.

https://www.email.cz/download/i/oWNJsAfk-oUZpvtAhN_F1sfeFfJMkCSgI_oqNaG0_TQR803WUP4wro1glyoZbCM2lHivQgI/AOC_g2460Pqu_pivot_01.jpg

Zelená technologie
Díky využití nejnovějšího LED podsvícení je monitor g2460Pqu velice energeticky úsporný. Protože ve standardním režimu spotřebuje pouze 25 wattů (v režimu stand-by dokonce jen 0,5 W), snadno splňuje přísné normy, jako je Energy Star 5.0 nebo TCO 5.0. Monitor se vyrábí bez přítomnosti rtuti, a proto splňuje normy EPEAT Gold a další náročné certifikáty.

Inteligentní software
AOC vybavilo svůj herní monitor řadou softwarových řešení. Funkce i-Care přizpůsobuje jas monitoru podle okolního světla, což zajišťuje příjemný zážitek ze sledování a také snižuje spotřebu energie. Funkce Eco Mode nabízí pět různých individuálních nastavení (Text, Internet, Hry, Film a Sport), zatímco funkce e-Saver dbá na spotřebu energie. Funkce i-Menu umožňuje nastavit monitor pouhým klikem myší. Software Screen+ umožňuje rozdělit obrazovku do praktických panelů, které lze pohodlně ovládat prostřednictvím klávesových zkratek.

Monitor g2460Pqu je dostupný za 8849 Kč včetně DPH. Podobně jako na ostatní modely i na tento model AOC poskytuje záruku 3 roky.