Nová řada tabletů Toshiba Excite kombinuje maximální výkon a zdokonalené multimediální vlastnosti

ExcitePureExcite Pro: skvělý zvuk z vestavěných stereo reproduktorů harman kardon®, brilantně ostrý displej PixelPure s vysokým rozlišením
2560 x 1600 bodů chráněný tvrzeným sklem pro excelentní přehrávání videa a nejnovější procesor NVIDIA® Tegra™ 4 Quad-Core

 • Excite Write: vychází z verze Pro a obsahuje speciální pero Toshiba a aplikace TruNote pro psaní rukou
 • Excite Pure: všestranná a dostupná funkčnost s optimalizovaným výkonem pro web, video a občasné hraní 3D her, procesor NVIDIA® Tegra™ 3

SpolečnostToshiba Europe GmbH dnes oznámila novou řadu 25,7cm (10,1”) tabletů Excite ve třech různých verzích a demonstruje své odhodlání posunout práci s tabletem na novou úroveň. Tablety jsou vybaveny systémem Android™ 4.2 Jelly Bean, který představuje nejnovější verzi platformy Android, přičemž jednotlivé verze Toshiba Excite Pure, Pro a Write slouží různým potřebám náročných zákazníků. Pro všechny verze je k dispozici doplňkový kryt s klávesnicí Toshiba Keyboard Cover, který je buď součástí dodávky, nebo je možné jej dokoupit jako příslušenství. Kryt má integrovanou mechanickou klávesnici pro rychlé a přesné psaní textu a slouží zároveň jako ochrana tabletu. Evropský prodej nových tabletů Toshiba Excite Pure, Pro a Write začne ve třetím čtvrtletí roku 2013. 

Tenké a lehké tablety s dlouhou výdrží baterieExcite Pro

„Prodej tabletů zásadně roste“, říká Jiří Horák, country manager společnosti Toshiba pro Českou republiku a Slovensko. „Ve společnosti Toshiba jsme odhodláni uspokojovat tento obrovský spotřebitelský zájem vysoce kvalitními přístroji, které do oblasti tabletů přinesou nové funkce a umožní spotřebitelům zpracovávat, vytvářet i konzumovat digitální obsah. Nové modely tabletů Excite mohou spotřebitelé používat i jako kreativní nástroj a rozvíjet tak svou kreativitu a produktivitu, a to zejména u modelu Excite Write.“ Všechny verze mají ušlechtilou stříbrnou povrchovou úpravu s bodovou texturou, díky které se tablety lépe drží.

Jejich tloušťka je pouhých 10,5 mm, a váží jen 600 gramů. V kombinaci s volitelným krytem, který obsahuje vestavěnou Bluetooth klávesnici, je hmotnost tabletu pouze 1,1 kg.  Všechny verze mají dostatečně velkou kapacitní obrazovku s úhlopříčkou 25,7 cm (10,1”) a poměrem stran 16:10, která podporuje dotyky všemi deseti prsty. Model Excite Write je vybaven tvrzeným sklem Corning® Gorilla™ Glass 2, které zajišťuje další ochranu před škrábanci a údery. Průměrná výdrž baterie nových tabletů Excite je působivých 9,5 hodiny na jedno nabití¹.

Úžasný zvuk a obraz

Kromě společných charakteristik mají jednotlivé verze nové řady tabletů Toshiba Excite specifické funkce určené pro uspokojení konkrétních způsobů použití. Díky nejnovějšímu procesoru NVIDIA® Tegra™ 4Quad-Core nabízejí modely Excite Pro a Write optimální výkon i při provádění více úloh, skvělou grafiku a účinné využití výkonu. Tento velice výkonný procesor zvládá všechny úkoly s lehkostí, ať je to rychlé prohlížení webu, pořizování HD fotografií, hraní her na úrovni herní konzoly nebo sledování videa na super ostré obrazovce PixelPure s rozlišením 2560 x 1600 bodů. Pro další obohacení multimediálních zážitků nabízejí modely Excite Pro a Write skvělý zvuk zprostředkovaný dvěma vestavěnými reproduktory harman kardon® a softwarem pro vylepšení zvuku DTS™ Sound. Díky skvělým zvukovým a obrazovým schopnostem modelů Excite je možné dosáhnout zážitku jako v kině i na této kompaktní a maximálně přenosné obrazovce tabletu.

Excite Pro Funkce psaní rukou pomocí jedinečného softwaru

Vrcholem řady je model Excite Write, který představuje debut nové funkce digitalizátoru Toshiba pro tablety a je vybaven perem pro rychlé a intuitivní zadávání textu a sadou aplikací Toshiba TruNote pro psaní rukou. Pero digitalizátoru je zkonstruováno tak, aby poskytovalo pocit psaní skutečným perem na papír. Inovativní funkce vyvinutá společností Toshiba umožňuje uživatelům kreslit náčrty, psát si poznámky a kreslit na displej. Vstup je digitalizován v reálném čase a výsledky je možné upravovat ve většině aplikací Office. Pomocí aplikace TruNote je možné jednoduše prohledávat dokumenty. Funkce TruCapture je obzvláště vhodná pro kopírování obsahu z tabule pomocí fotoaparátu a obsah digitálně ukládat do tabletu. Díky těmto doplňkovým funkcím je model Excite Write ideální pro volný čas i pro profesionální využití.

Užitečný software

Nejdostupnější model Excite Pure nabízí všestrannou funkčnost tabletu. Pohání ho procesor NVIDIA® Tegra™ 3 a uživatelé získají optimalizovaný výkon pro prohlížení webu, nahrávání a přehrávání videa, občasné hraní her včetně podpory 3D a konektivity na oblíbené herní konzoly a další zařízení. Všechny verze nových tabletů Excite přichází s řadou užitečných funkcí, například se sadou nástrojů Toshiba Resolution+, kterou je možné vylepšit obrazový obsah zvýrazněním barev, kontrastu, okrajů a redukcí šumu. Modely Excite Pro a Write umožňují správu barev a mobilní vylepšení textury. Mezi další software se řadí například ThinkFree Office Mobile pro Android s výkonnými aplikacemi, několik nástrojů pro vylepšení zvuku a obrazu a řada funkcí konektivity. Mezi ně patří ve verzích Pro a Write například funkce WiFi Certified Miracast™2, která umožňuje bezdrátové posílání obsahu z tabletu na velkou televizi. Tablet nabízí přímý odkaz do obchodu Google Play™, kde je k dispozici ke stažení více než 700 000 aplikací. 

 

Toshiba Excote Pro   Toshiba Excite Pure

Tablet Toshiba Excite Pro a Excite Write Android™ 4.2

 • 25,7cm (10,1”) displej PixelPure (16:10),
  s vysokým rozlišením (2560x1600), vrstvou tvrzeného skla, podporou dotyku 10 prsty a sadou nástrojů Resolution+, displej Corning® Gorilla™ Glass 2 (jen model Write)
 • NVIDIA® Tegra™ 4
 • 2 GB RAM, s pamětí
  16 nebo 32 GB eMMC
 • Bezdrátová komunikace: Wireless LAN 802.11.ac+abgn, Bluetooth 4.0, podpora 3G/LTE (jen u 32GB modelů)
 • Konektivita: 1x micro-USB 2.0, 1x HDMI® micro,
  1x 3,5 mm combo jack, micro SD™ slot (podpora SDHC/SDXC)
 • WebCam: 1,2 megapixelu (přední) a 8.0 megapixelů (zadní) s LED bleskem
 • Zvuk: 2stereo reproduktory harman kardon® 1,0W + zvukové vylepšení DTS™ Sound, vylepšení obrazu
 • Barvy: ušlechtilá stříbrná s bodovou texturou
 • Digitalizátor (jen model Write): pero digitalizátoru se sadou nástrojů TruNote pro psaní rukou:  TruCapture
 • Rozměry a hmotnost: 260,7 x 178,9 x 10,5 mm, 645 g až 1,1 kg s volitelným krytem klávesnice Toshiba Keyboard Cover

ToshTablet iba Excite Pure Android™ 4.2 

 • 25,7cm (10,1”) displej AutoBrite (1280x800) (16:10) s podporou dotyků deseti prsty a sadou nástrojů Resolution+
 • Procesor NVIDIA® Tegra™ 3
 • 1 GB RAM, s pamětí
  16 GB eMMC
 • Bezdrátová komunikace: podpora Wireless LAN 802.11.abgn, Bluetooth® 4.0, 3G
 • Konektivita: 1x micro-USB 2.0, 1x HDMI® micro, 1x 3,5 mm combo jack, micro SD™ slot (podpora SDHC/SDXC)
 • WebCam:
  1,2 megapixelu (přední) a 3,0 megapixely (zadní)
 • Zvuk: stereo reproduktory 0,7 W
 • Barvy: ušlechtilá stříbrná s bodovou texturou
 • Rozměry a hmotnost: 260,7 x 178,9 x 10,2 mm, 600 g až 1,1 kg s volitelným krytem klávesnice Toshiba Keyboard Cover