Canon představuje novou řadu projektorů XEED Compact Installation

CanonSpolečnost Canon Europe, světový lídr v zobrazovacích řešeních, představuje novou řadu kompaktních projektorů, která v konkurenčním srovnání nabízí nejlepší kvalitu obrazu a představuje zcela novou kategorii projektorových řešení. Nová řada Canon XEED Compact Installation umožní systémovým integrátorům poskytovat zákazníkům vynikající obrazovou kvalitu v kompaktním projektoru a současně zachovat funkce a výkon dostupný obvykle jen v rozměrnějších modelech určených pro pevnou instalaci.

 

Nová řada sestává ze dvou standardních modelů (XEED WUX450 a XEED WX520) a dvou modelů se zkrácenou projekční vzdáleností (XEED WUX400ST a XEED WX450ST).

Konstantní jas

Projektory XEED WUX450 a XEED WX520 jsou vybaveny 1,8násobným optickým zoomem, který poskytuje stejnou úroveň jasu v celém  rozsahu obrazu. Všechny nové projekční objektivy mají konstantní světelnost F2,8, díky níž neztrácejí jas ani při maximálním přiblížení. Vynikající výkonnost je přímým výsledkem expertní konstrukce objektivů firmy Canon a páté generace optického systému AISYS, který maximalizuje výkon panelů LCOS (Liquid Crystal on Silicon). Technologie LCOS produkuje jemné, detailní obrázky bez efektu mřížky, jenž lze vidět u jiných projektorů.

Kombinace technologie LCOS a konstantního jasu je v případě projektorů společnosti Canon unikátní. Systémoví integrátoři mají maximální flexibilitu při instalaci zařízení v různých projekčních vzdálenostech bez kompromisů v kvalitě, obrazu či svítivosti.Canon

Nový koncept

Canon rovněž představil dva modely se zkrácenou projekční vzdáleností – XEED WUX400ST a XEED WX450ST. Mají stejnou konstrukci jako XEED WUX450 a XEED WX520, ale jsou osazeny novým objektivem Canon se zkrácenou projekcí. Díky nim mohou systémoví integrátoři konfigurovat projekční řešení téměř bez jakéhokoli zkreslení (typicky 0,01 %) a s poměrem projekční vzdálenosti méně než 0,6:1. Znamená to, že 100palcový obraz může být promítán ze vzdálenosti 1,2 metru. Jde o přibližně jednu třetinu promítací vzdálenosti, kterou vyžadují konvenční projektory. 
I přes krátkou ohniskovou vzdálenost mohou objektivy produkovat obraz s úhlopříčkou od 30 do 300 palců.

Důležitou vlastností objektivů je možnost vertikálního i horizontálního posunu obrazu. Ve vertikálním směru dosahuje rozsah nastavení 75 % (77 % u modelu WX450ST), což umožňuje instalaci projektoru pod nebo nad promítací plochou. Modely XEED WUX400ST a XEED WX450ST poskytují dříve nedostupná řešení pro systémové integrátory: vysoké rozlišení, vysoký jas, vysoký kontrast a úhlově posouvatelné širokoúhlé objektivy. Nová řada je využitelná pro přední i zadní projekci a to i v místech, kde  není dostatek prostoru, nebo je obtížná instalace, což zvyšuje flexibilitu projekčních řešení Canon.

Julian Rutland, ředitel pro produktovou strategii projektorů a plánování ve společnosti Canon, novinku komentuje: "Žádný produkt v rámci tržního segmentu nenabízí kvalitu a jas nové řady Canon XEED Compact Installation. Naši partneři nyní mohou dodávat kompaktní projektory s vlastnostmi a výkonnostními parametry srovnatelnými
s modely určenými pro větší instalace. Současně jsou podstatně flexibilnější při uspokojování nároků zákazníků."

Prvotřídní energetická efektivnost

Nová řada projektorů nabízí prostřednictvím samostatného tlačítka ECO nejlepší energetickou efektivnost ve své třídě. Nové produkty spotřebovávají významně méně energie než srovnatelné modely. Zároveň stále poskytují výjimečný jas. Prostředky pro tuto extrémně nízkou spotřebu energie jsou vysoce efektivní optický system AISYS páté generace a zcela nové projekční objektivy. Standardní modely se mohou pochlubit nejnižší spotřebou energie ve své třídě s hodnotou 0,081 wattu na lumen v případě modeluWUX450 a 0,068 wattu na jeden lumen u modelu WX520. V pohotovostním režimu přístroje spotřebovávají méně než jeden watt, čímž zabraňují plýtvání energií.

Snadná instalace a údržba

Nová řada podporuje systémové integrátory v oblasti rychlé a snadné údržby. Vzduchový filtr je přístupný bez použití jakéhokoli nástroje. Lampu lze vyměnit po odstranění krytu umístěného na horní straně přístroje. Díky tomu odpadá potřeba odinstalace projektoru, minimalizují se prostoje a dochází k nárůstu efektivity. Aktualizace firmware lze provádět s pomocí přenosné paměti USB. Znamená to, že i nezbytné aktualizace mohou být provedeny bez toho, že by přístroj musel být odvezen do servisu.

CanonPokročilé instalační vlastnosti

Díky úplně novému obrazovému procesoru disponují nové modely také pokročilými vlastnostmi, které je činí obzvláště vhodnými pro nasazení v multiobrazovkovém režimu. Polohovací nastavení umožňuje instalujícím pracovníkům perfektně vyrovnat tři panely RGB a efektivně odstranit problémy s jejich sblížením. Hardwarové prolínání okrajů je nyní vestavěno a umožňuje systémovým integrátorům snadno tvořit panoramatické obrazy s perfektním propojením okrajů mezi každým projektorem.

Horizontální i vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení je dostupná v celém rozsahu. Zjednodušuje se tak konfigurace jasného zobrazení z jakéhokoli promítacího úhlu.

Přípojná rozhraní DVI a HDMI nabízejí všechny nové modely. Funkce picture-by- picture umožňuje simultánní zobrazení dvou nezávislých digitálních zdrojů obrazu, čímž vzrůstá flexibilita projektorů.

Julian Rutland pokračuje: "Společnost Canon se zaměřuje na pomoc systémovým integrátorům při poskytování projekčních řešení na míru jejich zákazníkům, nezávisle na konkrétních parametrech prostředí a cílech klienta. Naše nová řada XEED Compact Installation nabízí všechny vlastnosti projektorů určených k instalaci, ale v menším balení. Současně se může pochlubit nejlepší energetickou účinností ve své třídě. Poskytujeme našim partnerům příležitost k tomu, aby se zaměřili na instalační segment s vysoce kvalitním a z hlediska ceny konkurenceschopným produktem."

Nová řada projektorů XEED Compact Installation, včetně varianty "Medical" (vybavena simulačním obrazovým režimem DICOM), bude v prodeji od druhé poloviny letošního roku.


Jas může posklesnout až o 5 %. Založeno na jedné velikosti obrazu.

Pouze WUX450 a WX520. Projektory s 3000 – 6000 lumeny, 0.8 palce nebo méně  velikost panelu, modely s jednou lampou. Vychází z výzkumu společnosti Canon Inc. z května 2013.

Všechny uvedené specifikace byly správné v době psaní zprávy, ale mohou se změnit.