ASUS na Computexu 2013 představil Transformer Book Trio a tři nové tablety

Asus Transformer

ASUS dnes na své tiskové konferenci, která předcházela veletrhu Computex, představil několik víceúčelových zařízení - ASUS Transformer Book Trio, který spojuje funkce notebooku, tabletu a desktop PC a využívá dva operační systémy; a Transformer Pad Infinity – první tablet na světě s čipem NVIDIA Tegra 4 a IPS displejem s velmi jemným rozlišením 2560 x 1600 WQXGA. K dalším představeným novinkám patří tablety Fonepad Note 6 a MeMO Pad HD 7.

 

ASUS Transformer Book TrioAsus Transformer

ASUS Transformer Book Trio je kombinací notebooku, tabletu a stolního PC, které umožňuje využívat výhod všech tří zařízení. Disponuje odnímatelným displejem o velikosti 11,6 palců a pracuje hned na dvou operačních systémech Transformer Book Trio se dokáže proměnit podle potřeby z notebooku se systémem Windows 8 na tablet s Androidem nebo na desktop s Windows 8. Zařízení zvládá snadno přepínat mezi operačními systémy a nabídne uživatelům přístup k více než 700 tisícům aplikací v Google Play a přes 50 tisíc aplikací ve Windows Store.
Transformer Book Trio kdykoli zvládá přechod do jednoho ze tří režimů a přitom synchronizovat data nebo pokračovat v prohlížení webové stránky i při přechodu z režimu notebooku do režimu tabletu. Dokovací stanice PC Station je vybavena vlastním procesorem Intel Core i7 čtvrté generace, klávesnicí a 750GB harddiskem. S odejmutým tabletem lze stanici připojit k externímu displeji a používat zařízení jako klasické stolní PC. PC Station také slouží k napájení tabletu. Samotný tablet je vybaven 2.0GHz procesorem Intel Atom a IPS displejem s poměrem stran 16:9 a Full HD 1920 x 1080 rozlišením. Tabletová část navíc nabídne až 64 GB úložného prostoru.


Asus Transformer Pad InfinityASUS Transformer Pad Infinity  - tablet s klávesnicí a jemným displejem

Nová verze modelu Transformer Pad Infinity je prvním mobilním zařízením, které je vybaveno procesorem NVIDIA Tegra 4 s frekvencí 1,9 GHz. Ten se skládá ze čtyřjádrového CPU ARM Cortex-A15 CPU a 72-jádrového GPU GeForce. Tablet využívá 10,1“ IPS displej s LED podsvícením, který zaujme velmi jemným rozlišením 2560 x 1600 a pozorovacími úhly 178 stupňů. Displej podporuje ovládání všemi deseti prsty. O vylepšené podání zvuku se stará technologie SonicMaster. Přepracovaná klávesnice je nyní vybavena vícedotykovým touchpadem, portem USB 3.0 a čtečkou karet SDXC. Klávesnice zároveň slouží k dobíjení tabletu, čímž prodlužuje jeho výdrž.

ASUS MeMO Pad HD 7 – cenově dostupný 7“ tabletAsus MeMo

ASUS MeMO Pad HD 7 je sedmiplacový tablet, jehož doporučená cena je 129 USD u 8GB verze a 149 USD u 16GB modelu. MeMO Pad HD 7 váží jen 302 gramů a nabídne čtyřjádrový procesor a vícedotykový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 a pozorovacími úhly 170 stupňů. Tablet je vybaven zvukovou technologií ASUS SonicMaster, přední kamerkou s rozlišením 1,2 megapixelů a volitelnou 5megapixelovou zadní kamerou. Prodávat se bude v tmavě modré, bílé, růžové a zelené barvě.

ASUS Fonepad Note FHDASUS Fonepad Note FHD 6 – 6“ tablet s možností telefonování

ASUS Fonepad Note FHD 6 spojuje výhody 3G smartphonu a tabletu. Pohání ho dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz. Tato novinka nabídne Super IPS+ displej s rozlišením 1920 x 1080 a jasem 450 cd/m2, díky čemuž je čitelný i na přímém slunečném světle. Kvalitní zvuk zajistí přední stereo reproduktory s technologií ASUS SonicMaster. ASUS Fonepad Note FHD 6 se bude dodávat i se stylusem, který poslouží k psaní poznámek a preciznějšímu ovládání.