Grafické karty ASUS GTX 660 DirectCU II TOP a GTX 650 DirectCU TOP

Asus GTX 660ASUS představil grafické karty řad GeForce GTX 660 a GeForce GTX 650, určené zákazníkům, kteří hledají komponentu pro vylepšení grafického výkonu svého počítače. Karty nabízejí 28nm technologii grafického procesoru od společnosti NVIDIA a kompatibilitu s rozhraním DirectX 11.

 

Obě řady karet obsahují speciální funkce od společnosti ASUS a spoléhají na vybrané grafické procesory zaručující lepší možnosti přetaktování a systém chlazení DirectCU sloužící k efektivnějšímu odvodu tepla. Digitální napěťové regulátory DIGI+ VRM a odolné komponenty Super Alloy Power přispívají k vyšší stabilitě a životnosti karet. Nástroj GPU Tweak umožňuje jejich snadné ladění. Doporučená cena karet ASUS GTX 650 začíná na 3090 Kč s DPH, v případě modelů ASUS GTX 660 pak na 5790 Kč s DPH

Obě řady zahrnují modely s označením TOP, u nichž zákazníci získají pečlivě vybrané grafické procesory zaručující lepší výkon již v továrním nastavení. Při výběru grafických procesorů se zohledňuje zejména vyšší odolnost při přetaktování, zatímco PCB a součástky systému napájení podstupují náročnější testování na odolnost proti vysokým teplotám a maximálnímu zatížení. Grafické jádro karty GeForce GTX 660 DirectCU II TOP je taktováno na frekvenci 1 137 MHz, což je o 104 MHz (o 10 %) více než u referenčních karet. Model GeForce GTX 650 DirectCU TOP využívá jádro taktované na 1 215 MHz, což je o 157 MHz (o 14,8 %) více než u referenčních karet.

Systém chlazení DirectCU a technologie pro snížení hluku

Grafické karty GeForce GTX 660 DirectCU II TOP a GeForce GTX 650 DirectCU TOP jsou vybaveny systémem chlazení DirectCU od ASUSu, využívající ploché celoměděné teplovodivé trubice, které jsou v přímém kontaktu s grafickým procesorem. Model GeForce GTX 660 DirectCU II TOP nabízí dvojnásobnou styčnou plochu, což se promítá do okamžitého zlepšení odvodu tepla. Oproti konkurenci je hlučnost obou karet až třikrát nižší a provozní teploty o 20 % nižší.