AV-Comparatives: ESET Mobile Security obsahuje nejmodernější bezpečnostní komponenty pro smartphony

Bezpečnostní řešení ESET Mobile Security pro mobilní telefony s operačním systémem Android zaznamenalo v hodnocení nezávislé testovací organizace AV-Comparatives vynikající výsledky ve všech hlavních kategoriích. Software exceluje v nízké energetické zátěži, je jedním z nejlepších produktů s funkcí detekce malware pro Android a figuruje mezi nejúspěšnějšími řešeními v oblasti odhalování adware.

 AV-Comparatives analyzovala klíčové funkce produktů v této kategorii, jmenovitě Antivirus, Antispam, zabezpečení proti krádeži, rozpoznávání SIM karet, vzdáleného mazání obsahu a zamykání. Testovací organizace pochválila ESET za snadnou instalaci produktu a „široké možnosti nastavení antivirové ochrany ve srovnání s ostatními produkty.“ Navíc „tento produkt byl jedním z mála, který zcela znemožňuje obnovu dat po vzdáleném vymazání“, neboť ESET Mobile Security přepíše po zákroku celou paměť. „ESET Mobile Security v současnosti obsahuje nejmodernější bezpečnostní prvky pro smartphony,“ uzavírá AV-Comparatives ve zprávě.

V následujících týdnech ESET plánuje vydat ESET Endpoint Security pro Android – mobilní bezpečnostní řešení pro firemní zákazníky s možnostmi vzdálené administrace.

O společnosti ESET

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb. Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by tento program nezachytil. Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina) a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.