Grafické karty NVIDIA GeForce GTX 780 vítězí v nejrychlejším snímkování a dokonale plynulá animace je připravena pro novou éru hraní

NVIDIA dnes představila grafický akcelerátor GeForce® GTX™ 780, poslední vývojový stupeň elitní kategorie GPU, který předvádí neskutečný výkon a naprosto plynulý obraz pro novou generaci herních PC titulů jako jsou Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs nebo Battlefield 4.

NVIDIA zároveň uvolnila aplikaci NVIDIA GeForce Experience™, která hráčům používajícím GeForce karty zajišťuje nejlepší aktuální herní ovladače na trhu, progresivní technologie a optimální herní nastavení a to vše v pohodlí jednoho kliknutí myši. GeForce GTX 780 je určena pro herní nadšence a jako taková se pyšní opravdu výkonným GPU architektury Kepler se 2 304 jádry a 3GB rychlých GDDR5 pamětí - v obou případech je to o polovinu víc ve srovnání s jejím předchůdcem.

GeForce GTX 780 podporuje kompletní řadu herních technologií NVIDIA včetně PhysX® a NVIDIA TXAA™, zatímco nejnovější GeForce ovladače zvyšují snímkovou frekvenci, což znamená plynulejší obraz a lepší celkový dojem ze hry. Samozřejmě pro ty, kteří vyžadují opravdu to nej, je tu NVIDIA SLI® - v současnosti nejpopulárnější multi GPU řešení na trhu. Jeho škálování zajistí ještě vyšší výkon.“GeForce GTX 780 dává nejvyšší snímkové frekvence a nejplynulejší animaci obrazu v hodnotě dosud nevídané na poli počítačového hraní,” říká pan Scott Herkelman, generální manažer GeForce business unit ve společnosti NVIDIA

“Taková úroveň výkonu umožňuje hráčům naplno se ponořit do hry a užít si ji přesně tak, jak to zamýšleli její tvůrci.” Abychom uspokojili potřeby hráčů v oblasti lepší kustomizace a možností přetaktování, vybavili jsme GeForce GTX 780 technologií NVIDIA GPU Boost™ 2.0, která automaticky zvyšuje frekvenci Page 2 GPU a tím zvedá výkon, přičemž přidává možnost nastavení hlídání teploty a ovládání ventilátoru, stejně jako prostor pro další zvyšování napětí a optimalizaci pro řešení s vodním chlazením.

Vysoce kvalitní vnější rám z litého hliníku a účinné chlazení systémem odpařovacích komor (nejsofistikovanější tepelné řešení, jaké kdy NVIDIA vytvořila) se podílí na nevšedním designu karty. GeForce GTX 780 snoubí formu s funkčností a přináší nekompromisně tichý chod i v herní zátěži. “Termální řešení karet GeForce GTX 780 je jednoznačně nejsofistikovanější, jaké jsme kdy vytvořili,” říká Andrew Bell, viceprezident inženýringu ve společnosti NVIDIA. “Lidské ucho nerozeznává jen intenzitu zvuku samotnou ale i její náhlé změny. Z toho důvodu jsme vytvořili zcela nové adaptivní regulátory teploty, které redukují zbytečné změny rychlosti ventilátoru a tím umožňují krásně tichý chod. Právě to dělá z GeForce GTX 780 svělou volbu pro využití ve výkonných počítačích ať už se jedná o desktopové herní towery nebo všechny ty nové, malé sexy skříně, se kterými se čím dál tím víc setkáváme.”

Snadná optimalizace s GeForce Experience Beta verzi softwaru NVIDIA GeForce Experience, která je exkluzivně k dispozici GeForce hráčům, využívá od začátku roku více než 1,5 milionu lidí. Dnešním dnem jde do ostrého provozu a jedná se o perfektní doplněk k hrubému výkonu GeForce GTX 780. GeForce Experience automaticky nakonfiguruje všechna 3D nastavení v každé hře tak, aby byl zajištěn nejlepší možný zážitek z hraní na jakékoliv konfiguraci počítače. Upozorní hráče na softwarové updaty a automaticky nainstaluje GeForce Game Ready™ ovladače čímž maximalizuje výkon grafického akcelerátoru pro kteroukoliv novou PC hru v den jejího vydání. Dostupnost a cena NVIDIA GeForce GTX 780 je k mání od všech významných světových výrobců grafických karet jako jsou ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac.

Dostupnost jednotlivých značek se může v jednotlivých regionech lišit, v České Republice se karty začínají prodávat již od 16 999 Kč včetně DPH. Více například na alfacomp, czc.cz.Page 2 GeForce GTX 780 bude rovněž k dostání v plně konfigurovaných sestavách od amerických integrátorů AVADirect, Cyberpower, Digital Storm, Falcon Northwest, Geekbox, IBUYPOWER, Maingear, Origin PC, Puget Systems, V3 Gaming nebo Velocity Micro, stejně jako dalších výrobců osobních počítačů mimo Spojené Státy.

Více informací o tom jak grafické karty GeForce GTX dramaticky mění hraní her naleznete na http://www.GeForce.co.uk. NVIDIA Flickr page obsahuje produktové fotografie kompletní řady s architekturou Kepler.