FAYN bude prvním telekomunikačním operátorem, který nabídne společné výhody internetového volání a mobilního volání

Společnost FAYN Telecommunications dnes oznámila, že je připravena vstoupit během června 2013 na trh virtuálních mobilních operátorů. Stane se tak prvním telekomunikačním operátorem, který bude nabízet uživatelům společné výhody internetového volání (VoIP) a mobilního volání (GSM), včetně tradičních služeb SMS a datových přenosů.

 Jako nový virtuální operátor se FAYN Telecommunications plánuje na českém trhu prosadit mj. vysoce atraktivním cenovým modelem. Strategií společnosti oproti ostatním mobilním operátorům bude nabídnout zákazníkům nejlevnější volání v ČR, a to v kombinaci služeb volání přes internet a tradičního mobilního volání.

„Díky společné nabídce volání po internetu s mobilním voláním, SMS a datovými službami očekáváme, že budeme cenově mnohem atraktivnější, než současní operátoři,” řekl Jiří Hlavenka, jednatel společnosti FAYN Telecommunications.

„Majitelé chytrých telefonů budou mít možnost si zvolit, přes jakou službu uskuteční svůj hovor. Budou-li v dosahu Wi-Fi sítě, což je častý případ, zavolají si velmi levně přes VoIP. V terénu pak využijí tradiční GSM síť, ale oproti jiným mobilním a virtuálním operátorům za výhodnější cenu. Zákazníci navíc dostanou možnost vystupovat pod jedním telefonním číslem (CLIP) nezávisle na využívané síti, takže volanému se vždy zobrazí správné číslo volajícího,” doplnil Lukáš Honek, technologický ředitel společnosti FAYN Telecommunications.

Společnost FAYN působí na českém trhu od roku 2002 a dnes nabízí své služby více než 30 tisícům zákazníků. Ti využívají především mnohem výhodnějšího volání na mobily, pevné linky nebo do zahraničí, ve srovnání s jiným telekomunikačními operátory. Každý uživatel je vlastníkem tradičního („pevného“) telefonního čísla, na které se lze normálně dovolat, což je klíčová výhoda proti jiným službám jako Skype. 

Co je to VoIP?
VoIP je zkratka pro volání přes Internet (Voice over Internet Protocol). Jde o službu, která využívá pro volání nikoli tradičních „hlasových“ sítí, ale datových přenosů. Z pohledu účastníků hovorů – jak volajícího, tak volaného – vše probíhá zcela obvyklým způsobem a pro telefonování lze využívat i chytré telefony.

Hlavní výhodou VoIP volání je obrovská úspora nákladů. Uživatelé mohou zapomenout na hrozivé minutové sazby kolem 6 Kč. Např. s tarifem NAPLNO lze u FAYNu volat do všech mobilních sítí již za 0,45 Kč(1) za minutu.

 

VoIP volání = maximální úspora
S VoIP operátorem ušetří uživatelé měsíčně až stovky korun. Levné volání platí do všech sítí. V případě, že uživatelé doporučí FAYN svým známým nebo příbuzným, mohou si volat mezi sebou zcela zdarma – při volání mezi VoIP čísly se neúčtují žádné poplatky.

O společnosti FAYN Telecommunications
FAYN Telecommunications s.r.o. je přední český VoIP operátor. Telefonováním přes Internet (VoIP) se zabývá už od roku 2002. Každý den spolehlivě spojuje hovory desítek tisíc uživatelů, kteří si díky telekomunikacím chtějí být nablízku.
Posláním společnost FAYN Telecommunications je poskytovat kvalitní a spolehlivé telekomunikační služby za nejnižší možné ceny, při zachování vysokého komfortu. Ať už se jedná o soukromé osoby, živnostníky, velké firmy či call centra, uživatelé se vždy mohou spolehnout, že u FAYNu dostanou tu nejlepší péči.
Více informací o společnosti a nabízených službách najdete na www.fayn.cz.

(1) Cena je uvedena bez 21% DPH.