NVIDIA pokračuje v dominanci počítačového hraní uvedením nové GeForce GTX 770 GPU

NVIDIA dnes uvedla GeForce® GTX™ 770, grafický procesor, který nabízí bezprecedentní hraní výkon a to za cenu 9 999 Kč včetně DPH.

Tento nejnovější přírůstek oceňované řady herních akcelerátorů založených na architektuře Kepler™ završuje dominanci na poli high endu, kde GTX TITAN, GTX 780 a nyní i GTX 770 zůstávají neporaženi v nejvyšším výkonu, pokročilých funkcích a suverénně nejplynulejších snímkových frekvencích, tak vyhledávaných při hraní na počítačích ve vysokém rozlišení.

“Pouze a jen grafické procesory NVIDIA trvale poskytují hráčům možnost dosáhnout extrémně vysokých snímkových frekvencí ve vysokých rozlišeních a se zapnutým vším, co lahodí oku,” říká Scott Herkelman, generální manažer GeForce GPU business ve společnosti NVIDIA. “GeForce GTX 770 představuje nový mezník výkonu a vlastností za cenu pod 10 000 Kč a tento náš závazek a přístup k počítačovému hraní jsou důvodem, proč si grafické procesory GeForce drží prvenství v oblibě hráčů po celém světě.”

Sestrojena tak, aby zajistila extrémní snímkové frekvence ve všech očekávaných hrách tohoto roku – jako jsou Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs nebo Battlefield 4, je GeForce GTX 770 vybavena velice výkonným grafickým procesorem Kepler s 1 536 jádry a buď 4 nebo 2GB 7Gbps GDDR5 pamětí – vůbec nejrychleších, které se kdy v GPU objevili.

Aby uspokojila požadavky hráčů na lepší kustomizovatelnost a možnosti přetaktování, podporuje GeForce GTX 770 technologii NVIDIA GPU Boost™ 2.0, která automaticky zvyšuje frekvence jádra, čímž zároveň zvyšuje výkon, přičemž přidává možnost nastavení hlídání teploty a ovládání ventilátoru, stejně jako prostor pro další zvyšování napětí a optimalizaci pro řešení s vodním chlazením.

GeForce GTX 770 podporuje kompletní řadu herních technologií NVIDIA včetně PhysX® a NVIDIA TXAA™ nebo nový software GeForce® Experience™, obsahující nejlepší herní ovladače současnosti, novou funkci ShadowPlay™ a optimalizaci herních nastavení v rámci jednoho kliknutí. Samozřejmě pro ty, kteří vyžadují opravdu to nej, je tu NVIDIA SLI® - v současnosti nejpopulárnější multi GPU řešení na trhu. Jeho škálování zajistí ještě vyšší výkon. GeForce GTX 770 skvěle snoubí formu s funkčností a přináší nekompromisně tichý chod i v herní zátěži, který je pro lidské ucho sotva slyšitelný.

A proto, že se jedná o ryzí herní novinku s nejnovějšími technologiemi, připravujeme ve spolupráci s HAL3000 novou herní sestavu. Tato herní sestava, která se bude jmenovat HAL3000 Grunex Extreme, je první z nové oficiální řady herních sestav určených pro prestižní soutěž Grunex Challenge a bude založena právě na nových GPU a CPU technologiích.

Dostupnost a cena

NVIDIA GeForce GTX 770 je k mání od všech významných světových výrobců grafických karet jako jsou ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac. Dostupnost jednotlivých značek se může v jednotlivých regionech lišit, v České Republice se karty začínají prodávat již od 9 999 Kč včetně DPH ve verzi s 2GB paměti. Konkrétní produkty naleznete například na ALFA, ALZA.cz, CZC.CZ nebo T.S.BOHEMIA.

Více informací o tom jak grafické karty GeForce GTX dramaticky mění hraní her naleznete na http://www.GeForce.co.uk. NVIDIA Flickr page obsahuje produktové fotografie kompletní řady s architekturou Kepler.